duminică, 24 martie 2013

Precizia Breaza - AS Ploiești 1-1

Marcatori: Urdea 26 / Petculescu 69
Precizia Breaza: Tomșa - Fl. Voinea, Soreanu (cpt.), Goran, Brânzea (69 Boroș) - Negotei (63 Drăgoi), Cazan (78 Heroiu), A. Bădărău, M. Dumitru - Urdea, Șovăială. Rezerve neutilizate: D. Constantin - Săcuiu, Fl. Vasile, A. Istrati. Antrenori: Cornel Vasilescu (principal), Robert Istrati (secund).
AS Ploiești: Rădulescu - Ad. Mihai, Chiriță (cpt.), Lungu, Fl. Ion - Iacob, Bălan, Roșu (46 Georgescu), I. Grigore (75 Toader) - Copilu (65 Petculescu), A. Stan. Rezerve neutilizate: Niță - M. Radu. Antrenor: Ion Savu.
Arbitri: Laurențiu Piciu - Marian Ciubuc (Ploiești), Alexandru Mihăilă (Băltița).

Partida de astăzi, deși bună pentru formația noastră, s-a încheiat numai cu o remiză. Meciul a
început mai bine pentru jucătorii noștri care au ratat câteva ocazii înainte ca Urdea să deschidă scorul, în minutul 26, cu un șut superb din interiorul careului. A urmat apoi încă o mare ocazie, Negotei nereușind să mărească avantajul, cu opoziția lui Rădulescu. În repriza a doua lucrurile au devenit mai echilibrate, iar oaspeții au reușit să restabilească egalitatea prin Petculescu. După egalare, jocul a „murit”, niciuna dintre formații nereușind să preia conducerea. Pentru formația noastră urmează o deplasare foarte grea, la Bănești.

Celelalte rezultate:

CSO Plopeni - CS Păuleşti 3-3 Chimia Brazi - Caraimanul Buşteni 1-2 Petrolistul Boldeşti - CS Ceptura 9-0 CSM Câmpina - Astra II Ciorani 4-0 AFC Brebu - Avântul Măneciu 0-2 Voinţa Vadu Părului - CS Blejoi 1-3
Progresul Drăgăneşti - Unirea Urlaţi 4-3

Brădetul Ştefeşti - FC Băneşti 1-7