sâmbătă, 22 octombrie 2011

Remember: Precizia Breaza - CSM Câmpina 2-1

Vă invit să ne reamintim cel mai frumos meci de anul trecut, împotriva formației CSM Câmpina. După 3-2 cu Cetatea Coada-Izvor, aceștia sperau să-și continue seria de victorii la Breaza, Precizia revenind după o înfrângere cu 4-2 în fața Tricolorului Varnița. Cu o ambiție fantastică, jucătorii locali au reușit să învingă cu 2-1.

Prima repriză a început excelent pentru brezenii noștri, care au înscris dar golul a fost anulat corect pe motiv de off-side. A urmat o ratare cu poarta goală a lui Robert Istrati, și deschiderea scorului de către câmpineni prin B. Ilioiu. Scorul la pauză va fi însă egal, R. Istrati restabilind proporțiile scorului. În repriza a doua, portarul D. Voinea a făcut minuni în poarta noastră, iar V. Urdea a adus victoria printr-un gol fabulos, de la 25 de metri, șutând fără preluare și nelăsându-i nicio șansă portarului Cosmineanu. Va fi una din cele două înfrângeri înregistrate de câmpineni în campionat.

Precizia Breaza: D. Voinea - Fl. Voinea, Soreanu, Brînzea - Duricu, Heroiu, B. Ionescu, Drăgoi, Gogă - V. Urdea, Istrati. Antrenor: Cornel Vasilescu.

CSM Câmpina: Cosmineanu - Motoroiu, Ad. Burchi, Gânju, Grigoraș - Budileanu, Georgescu, Dârstaru, Vintilă - B. Ilioiu, Tuchilă. Antrenor: Robert Stoica.