marți, 10 ianuarie 2012

Remember: Precizia Breaza - Viitorul Ariceștii-Rahtivani 5-0

Precizia: D. Voinea - Soreanu, Fl. Voinea, Brînzea (cpt.), Pescaru - Ionescu, Gogă, Duricu, Istrati - V. Urdea, Drăgoi. Au mai jucat: Heroiu, Dinoiu, Necula. Antrenor: Cornel Vasilescu.
Am plăcerea ca astăzi să vă prezint un alt meci din sezonul trecut al campionatului Ligii B Prahova, care a pus față în față echipele Precizia Breaza, care era la al 3-lea meci fără înfrângere. și Viitorul Ariceștii-Rahtivani, aflată la mijlocul clasamentului. Brezenii au dominat clar partida și au deschis scorul încă din minutul 10 prin V. Urdea (foto), care a profitat de o nesincronizare a fundașilor Viitorului și l-a lobat fantastic pe portarul advers. Scorul a fost majorat la 2-0 de D. Drăgoi, care a transformat superb o lovitură liberă de la 20 de metri, 18 minute mai târziu. Până la pauză, și Istrati a înscris, driblând un jucător advers și șutând sec din 8 metri, ducând scorul la proporții dureroase pentru adversarii noștri. În repriza a doua, lucrurile s-au mai domolit, jucătorii-oaspete având o ocazie bună de a înscrie dintr-o lovitură liberă indirectă din 6 metri, dar portarul nostru, Voinea, a reușit să intervină excelent. Echipa noastră a reușit, în schimb, să mai înscrie de două ori, prin Drăgoi și Urdea, care și-au trecut fiecare în cont dubla.
Vă invit, acum, să binevoiți să urmăriți înregistrarea integrală a unui meci superb, un meci cu adevărat frumos.