Precizia Breaza - Caraimanul Bușteni 3-2 (2-0)

Au marcat: Cîrstei (14), Șovăială (43), Cojocaru (89)/Vălică (59), Arsu (65)
Formații:
Precizia: D. Voinea - Cîrstei, Cazan, Soreanu (cpt.), Brînzea - Bădărău, Duricu, Cojocaru, M. Dumitru - Șovăială, Urdea. Au mai evoluat: Fl. Voinea, Fl. Vasile. Rezerve neutlizate: Herăscu, Dinoiu, Olteanu, A. Dumitru, Istrati. Antrenori: Vasilescu Cornel, Istrati Robert.
Caraimanul: Mihai - Cârlogan, Ștefănescu, Osumanu, Chiuzan - Drăgan, Anghel, Iorcic (cpt.), Apeaning - Iartei, Yeboah. Au mai evoluat: Vălică, Arsu, Guțu. Rezerve neutilizate: Marin, Simion, Barbu. Antrenori: Dragnea Iulian, Tătaru Marian.
Arbitri: Căunei Viorel (Plopeni) - Nistor Sorin, Dan Andrei (ambii din Ploiești). Observator AJF: Găman Constantin (Provița)

În ciuda faptului că duminică au evoluat în campionat, jucătorii brezeni au arătat o capacitate de joc destul de bună. Primul gol a căzut devreme, în min. 14, când Cîrstei a executat impecabil o lovitură liberă de la 18 metri. După o bară și o ocazie cu poarta goală, scorul a devenit 2-0, gol reușit de Iustin Șovăială. Oaspeții au reușit însă să egaleze în minutele 59 și 65 prin Vălică și Arsu, dar în minutul 89 al partidei, angajat de Urdea, Cojocaru avea să puncteze decisiv, aruncând tribunele în aer. Ținem să mulțumim spectatorilor prezenți în număr mare și îi așteptăm să ne susțină și duminică, când vom evolua împotriva formației AFC II Filipeștii de Pădure.

Teleajenul Văleni - Avântul Măneciu 0-2
Brădetul Ştefeşti - CS Păuleşti 2-3
Voinţa Gornet - Tinereţea Izvoarele 5-2
Gloria Vâlcăneşti - Carpaţi Sinaia 3-2
Ştiinţa Albeşti - CS Ceptura 1-5
Precizia Breaza - Caraimanul Buşteni 3-2
Victoria Pisculeşti - Dero Ploieşti 1-2
CS Băneşti - Petrolistul Boldești 0-2