Un meci cu multe...ratări

Precizia Breaza - AFC II Filipeștii de Pădure 3-2 (2-0)
Stadion: Parc, Breaza. Spectatori: 200.
Au marcat: Șovăială (13, 27), Cojocaru (49).
Arbitri: Geambazu Ciprian - Bănăseanu Roxana, Târșoreanu Sergiu. Observator: Dumitrache Constantin.
Precizia: D. Voinea - Cîrstei, Fl. Voinea, Soreanu, Brînzea (cpt.) - Duricu, Cojocaru, Bădărău, M. Dumitru - Urdea, Șovăială. Au mai evoluat: Boroș, A. Dumitru, F. Vasile, Gogă. Rezerve neutilizate: Herescu, Manta, Bucur. Antrenori: Vasile Cornel, Istrati Robert.

Am pus materialului acest titlu deoarece brezenii s-au jucat cu ocaziile tot timpul meciului. S-au ratat peste 10 de ocazii evidente de gol din partea brezenilor, care au marcat prin Șovăială, în minutele 13 și 27, și prin Cojocaru în minutul 49. Jucătorii din Filipești au încercat o revenire de orgoliu dar nu au reușit decât să reducă din handicap. Am obținut încă 3 puncte vitale în lupta pentru promovare și mergem la victorie și în etapa următoare, când vom înfrunta în deplasare lanterna roșie Prahovița Măgureni, împotriva căreia am dispus în tur la un scor de 11-1, ce scutește de orice comentariu.