Precizia Breaza - Tricolor Varnița 4-3 (1-2)
Au marcat pentru Precizia: Cojocaru 36-11m, Șovăială 57, 83, Urdea 91

Precizia: D. Voinea - Cîrstei, Cazan, Soreanu (cpt.), Fl. Voinea - Brînzea, Duricu, Cojocaru, Bădărău - Urdea, Șovăială. Rezerve: Herescu - Boroș, Ionescu, Motoroiu, Pavel, M. Dumitru, Gogă. Antrenori: Cornel Vasilescu, Robert Istrati.
Tricolor: Constantin - G. Nedelcu, Crângașu, Matei, Radu - G. Taban, L. Nedelcu, Ș. Taban, Boiangiu - Ioniță, Tudor. Rezerve: Maria, Biscubschi, R. Brânzea, Gabor, Tănase. Antrenor: Constantin Tănase.

Astăzi, în prezența a 250 de spectatori, a avut loc un meci foarte frumos, între ocupantele locurilor 1 și 3, Precizia Breaza și Tricolor Varnița. Pentru oaspeți, era un posibil meci al relansării în lupta pentru locul 2. Brezenii au început mult mai bine, având trei ocazii bune de gol, dar oaspeții au deschis scorul dintr-un gol din ofsaid evident, nesemalizat de tușier. În minutul 25, scorul s-a majorat la 2-0, după o lovitură liberă executată impecabil. Băieții noștri au dat semne de revenire peste 10 minute, când Cazan a obținut o lovitură de pedeapsă transformată de Cojocaru, acesta fiind scorul pauzei. După cele 15 minute de odihnă, brezenii au revenit iarăși mai motivați de la cabine, reușind să egaleze la 2 prin Șovăială. În minutul 78, oaspeții au preluat din nou conducerea, dar doar pentru cinci minute, fiindcă același Șovăială a înscris pentru 3-3 aruncând în aer tribunele. Când toată lumea se aștepta la un rezultat de egalitate, în minutul 91, Valentin Urdea a aruncat iarăși tribunele în aer, cu un voleu de la 25 de metri, imparabil. Este o victorie importantă, care îi scoate aproape din luptă pe jucătorii din Varnița. Mulțumim din suflet suporterilor care ne-au încurajat pe parcursul întregii partide.

Arbitrajul a fost asigurat de Adrian Calestru (Ploiești), asistat de Dorin Călin (Râfov) și Gabriel Enache (Ploiești). În afară de Gabriel Enache, ceilalți doi arbitri au avut câteva greșeli destul de grave. Dacă la Dorin Călin, validarea primului gol al oaspeților și anularea altuia al gazdelor la scorul de 2-2, ambele eronate, pot fi imputate lipsei de experiență, Adrian Calestru a comis câteva greșeli care se puteau solda cu accidentări grave, dictând, până la urmă, 3 cartonașe roșii (unul gazdelor și două oaspeților).