duminică, 22 aprilie 2012

Obiectivul se apropie...

Precizia Breaza - Viitorul Aricești 7-2 (3-0)
Au marcat: Cojocaru 12, 53; Ionescu 60; Bădărău 71; Soreanu 29; V. Urdea 19; Șovăială 89

Precizia: D. Voinea - Cîrstei, Soreanu (cpt.), Brînzea, Fl. Voinea - Duricu, Dumitru, Cojocaru, Bădărău - Urdea, Șovăială. Au mai evoluat: Vasile, Boroș, Gogă, Ionescu. Rezerve neutilizate: Herăscu - Motoroiu, A. Dumitru. Antrenori: Cornel Vasilescu, Robert Istrati.

Viitorul: Rusu - Gheorghe, Ungureanu (cpt.), B. Crăciun, Chițu -  C. Constantin, Manea, Călin, Ene - Cazan, A. Crăciun. Au mai evoluat: Țigău, C. Hrom, M. Hrom, A. Constantin. Antrenor: Gheorghe Marin.

Un adevărat spectacol, astăzi, pe stadionul Parc din Breaza. În prezența a 150 de spectatori, echipa locală Precizia a dispus cu 7-2 de Viitorul Aricești, după un joc dominat în totalitate de jucătorii brezeni, care au înscris goluri superbe, unul mai frumos ca celălalt. Primele ocazii au apărut încă din primele 10 minute, scorul fiind deschis de Cojocaru, printr-o execuție absolut superbă. Nu a durat mult, și golgheterul echipei, Valentin Urdea, a înscris superb, depășind un jucător și trimițând perfect cu latul din 8 metri. Tabela primei reprize a fost închisă de căpitanul Soreanu, care a înscris din plonjon cu 15 minute înainte de pauză; ocaziile au continuat, însă, până la finalul reprizei.

În repriza a doua, tot echipa noastră a dominat, Cojocaru înscriind în minutul 53 după o greșeală a portarului advers. Oaspeții au redus din diferență peste doar 4 minute, dar Ionescu a refăcut diferența de 4 goluri în minutul 60, la nici două minute de la reluare. Bădărău și-a trecut numele pe tabelă în minutul 71, după un lob perfect. Oaspeții au înscris din nou, pentru 6-2, dar Șovăială a închis tabela în minutul 89 pentru 7-2, un scor neverosimil. Mulțumim celui de-al doisprezecelea jucător - publicul - prezent în număr mare, și așteptăm ca săptămâna viitoare, la derby-ul cu Tricolor Varnița, să fie din nou prezenți în număr mare și să ne susțină.