O victorie evidentă

Dalina Bărcăneşti - Precizia Breaza 2-7 (2-1)
Au înscris pentru brezeni: Urdea 6, Şovăială 46, 55, 84, Bădărău 66, Ionescu 60, 85

Precizia: Blidaru - Brînzea, Cazan, Soreanu (cpt), Boroş - Cojocaru, Bădărău, Fl. Voinea, Duricu - Şovăială, Urdea. Au mai jucat: Ionescu, Manta, Fl. Vasile. Rezerve neutilizate: Herescu,. Pavel, Istrati. Antrenori: Cornel Vasilescu, Robert Istrati.

Astăzi, la o oră cel puţin ciudată pentru disputarea unui meci de fotbal, băieţii noştri au efectuat deplasarea la formaţia Dalina Bărcăneşti, care de-a lungul jocului a reușit să practice un joc disciplinat și să pună bețe în roate jucătorilor noștri. Meciul a început mai bine pentru brezeni care au înscris în minutul 6 prin Urdea şi au ratat alte ocazii de gol. Până la pauză însă, jucătorii din Bărcăneşti au profitat de două ori de neatenţia brezenilor şi au intrat cu avantaj la cabine. Partea a doua a meciului a fost un adevărat recital, încă din minutul 46, când Şovăială a înscris pentru 2-2 după o greşeală gravă a portarului advers. Peste 10 minute, acelaşi Şovăială şi-a trecut din nou numele pe tabela de marcaj. Peste alte 5 minute, Ionescu a reuşit să înscrie golul meciului, cu un şut de la 45 de metri, imparabil. Până la final, Şovăială şi Ionescu au mai înscris fiecare câte un gol, scorul final fiind de 7-2 pentru Precizia. Este o victorie excelentă care ne apropie la numai 6 puncte de obiectivul propus. Următorul meci va fi denumit, de acum, Meciul Răzbunării, care se va disputa în faţa echipei AS Mislea duminica viitoare, pe stadionul Parc, de la ora 11.