O victorie mai evidentă decât o arată scorul

CS Valea Doftanei - Precizia Breaza 3-4
Au marcat: Șovăială 44, 58, Bucur 46, Bădărău 73.

Precizia: Herăscu - M. Dumitru (59 Fl. Vasile), Cazan, Soreanu (cpt.), Fl. Voinea - Cojocaru, Ionescu (59 A. Dumitru), Bădărău, V. Urdea (64 Dinoiu) - Șovăială, Bucur (63 Manta). Rezerve neutilizate: D. Voinea, Istrati. Antrenori: Cornel Vasilescu, Robert Istrati

O nouă victorie, care ne ajută să ne apropiem de obiectiv...o victorie mai evidentă decât o arată scorul, fiindcă în prima repriză brezenii s-au jucat realmente cu ocaziile, reușind să înscrie numai o dată, prin Șovăială, înainte de pauză. Imediat după pauză, s-a înscris pentru 2-0, autor fiind Ștefan Bucur, aflat la prima reușită în tricoul Preciziei. Șovăială și-a trecut iarăși numele pe tabelă cu un șut de la 13 metri, fără speranțe pentru portarul gazdelor. Antrenorii au mizat în ultimele minute ale jocului pe jucători tineri, astfel că jucătorii din Doftana au înscris de 3 ori, în timp ce Bădărău a punctat pentru echipa brezeană. Este încă o victorie importantă, care ne aduce la 4 meciuri de obiectiv. Mulțumim suporterilor prezenți la meci și îi invităm, duminică, la un spectacol fotbalistic, în fața unei echipe cu un parcurs modest, Sorii Târgșorul Nou.

Arbitrii: Dragoș Pantilie - Nicolae Iosif (Câmpina), Nițu Nicolae (Scorțeni). Observator: Ion Vasiloiu (Câmpina).