Precizia Breaza - Sorii Târgșorul Nou 10-0 (7-0)
Au înscris: Șovăială 1, 20, Fl. Voinea 10, 42, Cojocaru 32, 57, 63, Bădărău 33, 45, Brînzea 81

Precizia: Blidaru - Brînzea, Cazan, Boroș, Fl. Voinea - Duricu (cpt.), Soreanu, Cojocaru, Bădărău - V. Urdea, Șovăială. Rezerve utilizate: Herescu - Bucur, M. Dumitru, Cîrstei. Rezerve neutilizate: Motoroiu, Fl. Vasile, Dinoiu. Antrenori: Cornel Vasilescu, Robert Istrati.

Sorii: Sima - Vișan, Bință, Stroe, Oprea - Drăghiceanu, Panait, Chisi, Moncu, Preda - Chiriac. Rezerve: Mărășoiu, Stan. Antrenor: Marius Brățășanu.

Arbitri: Răzvan Ioana (Poiana Câmpina) - Mihai Grigore (Câmpina), Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Ion Pascu (Măgureni).

Un meci deosebit de spectaculos, cu zece goluri, cu alte ocazii ratate, un meci perfect făcut de echipa noastră. Deja după primele 45 de minute se înregistra un scor de 7-0, reușitele fiind semnate de Șovăială, în minutele 1 (pasă excelentă de la Cojocaru, driblează portarul și înscrie cu un șut puternic) și 20 (șut din 8 metri după o angajare ideală de la Urdea), Cojocaru în minutul 32 (pasă de la Cazan, cursă de 15-20 de metri și șut cu latul, fără șanse pentru portarul gazdelor, Florin Voinea, în minutele 10 (șut puternic din 13 metri) și 42 (execuție perfectă, la vinclu, din 16 metri) și Aurel Bădărău în minutele 33 (șut din 6 metri pe lângă portar) și înainte de fluierul pauzei (reluare simplă după o pasă a lui Valentin Urdea). Astfel, repriza a doua a însemnat un joc mai relaxat, cu multe ocazii și trei goluri, înscrise de Cojocaru, în minutele 57 (execuție superbă din demivole) și 63 (execuție superbă din demivole) și Alex Brînzea, care a închis tabela în minutul 81, cu un șut din 16 metri cu piciorul stâng. Este o victorie mulțumitoare, care ne consolidează poziția de lider. Mulțumim suporterilor prezenți la meci și îi așteptăm să ne susțină la meciul de peste două săptămâni cu AS Mislea.