sâmbătă, 9 iunie 2012

Prahova Nedelea - Precizia Breaza 2-7

Marcatori pentru Precizia: Bădărău 13, 34, 65, Șovăială 16, 29, Ionescu 53, Cojocaru 77.
Precizia Breaza: Blidaru (48 Herescu) - Soreanu (cpt.), Fl. Voinea, Boroș, Brânzea - Motoroiu (28 M. Dumitru), Cojocaru, Duricu, Bădărău - V. Urdea (48 Istrati), Șovăială (38 Ionescu). Rezerve neutilizate: A. Dumitru, Fl. Vasile, Dinoiu. Antrenori: Cornel Vasilescu, Robert Istrati.
Arbitri: Ionuț Neagu (Poienarii Apostoli) - Robert Nuțu, Adrian Niță (Ploiești). Observator: Răzvan Dincuță (Ploiești).

Precizia obține en-fanfare promovarea în Liga A, după un sezon muncit dar în care roadele sunt vizibile. Meciul de astăzi, împotriva echipei Prahova Nedelea, s-a desfășurat într-un climat total de fair-play, arbitrul Ionuț Neagu nearătând niciun cartonaș. Precizia a deschis scorul repede, prin Bădărău, cu o execuție splendidă, în minutul 13, iar peste numai 3 minute, Justin Șovăială a majorat scorul la 2-0 după o cursă solitară. Recitalul a continuat și același Șovăială a marcat pentru 3-0 cu un șut din interior, după o bară a lui Cojocaru, tabela primei reprize fiind închise de Bădărău, cu o lovitură de cap. Repriza a doua a început la fel, Ionescu înscriind cu un lob pentru 5-0, fiind imitat de același Bădărău, în minutul 65. Prahova Nedelea a înscris apoi două goluri în poarta lui Herăscu, dar scorul final a fost stabilit de Cojocaru, printr-un gol magnific, în minutul 77. O victorie superbă, un meci frumos din partea ambelor echipe. Mulțumim suporterilor prezenți și îi așteptăm să ne susțină duminică, în fața Petrolului Băicoi.