joi, 10 noiembrie 2011

Succes în Cupa României

CS Cornu - Precizia Breaza 0-1 (0-1)

Ieri, la Cornu, s-a disputat partida dintre echipa locală CS și Precizia, contând pentru turul al III-lea județean al Cupei României, jucătorii din Cornu dorind, probabil, și să se revanșeze pentru înfrângerea suferită în campionat, 4-0 pe stadionul Parc din Breaza.

Aceștia n-au reușit însă să ducă partida nici măcar în prelungiri, singurul gol al partidei fiind înscris în minutul 42 de Valentin Urdea, care a reluat în plasă după o lovitură liberă excelent trimisă de Andrei Cîrstei. Jocul Preciziei a fost unul bun, motivant pentru meciul de sâmbătă de la Băicoi, un meci care va fi destul de greu pentru echipa noastră, dar sperăm că vom reuși să obținem cele 3 puncte.

Echipa aliniată de cei doi tehnicieni ai Preciziei a fost: Herascu - Cîrstei, Olteanu, Cazan (cpt.), Bădărău - M. Dumitru, Negotei, Cojocaru, Ionescu - V. Urdea, Șovăială.