Precizia Breaza - Prahova Nedelea 1-0 (1-0)

Stadion: Parc - Breaza
Spectatori: 200

Precizia: Herăscu - Brînzea, B. Cazan (cpt), Soreanu, Cîrstei - Bădărău, Duricu, Dumitru, Negotei - Urdea, Șovăială. Rezerve: O. Pavel - Ionescu, Heroiu, Cojocaru, Dinoiu, Istrati, Gogă. Antrenori: Vasilescu Cornel, Istrati Robert.

Prahova: Hogea - V. Vlad, Zamfir, Teodoru, Drăgnoiu - Cârbujaru (cpt), Grigore, Modrișan, Bunea - Bunghez, L. Cazan. Rezerve: Dima, Florea, Toader. Antrenor: Coman Ion.

Meci interesant astăzi pe stadionul Parc din Breaza. Gazdele s-au impus după un joc bun, de uzură, ratând numeroase ocazii de a majora scorul la 2, 3-0.

Prima repriză a început slab, fanii brezeni fiind treziți de-abia în minutul 7 când un șut al lui B. Negotei a trecut la o palmă de bara porții oaspeților. Jocul a amorțit apoi pentru multe minute, până înainte de fluierul de pauză, când V. Urdea scoate mingea pentru A. Bădărău care înscrie cu un șut perfect la colțul lung. În repriza a doua, brezenii s-au jucat cu ocaziile, dar nu au relaxat ritmul jocului, ținând mereu în priză echipa adversă. Fluierul final a adus fericirea în tabăra brezenilor, care mulțumesc fanilor pentru suport și speră să obțină victoria în meciul de miercuri, când vor înfrunta echipa CS Cornu în Cupa României, de la ora 14.00, pe stadionul din Cornu.

Celelalte rezultate înregistrate în etapa a XIV-a a Ligii B Prahova, Seria Vest:

AS Târgșorul Vechi - Petrolul Băicoi 3-1
Tricolor Varnița - AS Mislea 3-1
CS Brazi Negoiești - Unirea Cocorăștii Colț 1-0
CS Cornu - Dalina Bărcănești 3-2
Prahovița Măgureni - Cetatea Coada-Izvor 0-3
AFC II Filipeștii de Pădure - Gloria Ologeni 3-0
Conpet II Ploiești - Sorii Târgșorul Nou 5-2
CS Valea Doftanei - Viitorul Ariceștii-Rahtivani 0-1