Un nou amical util : Precizia Breaza - Unirea Câmpina 1-3

Precizia Breaza - Unirea Câmpina 1-3 (1-3)

Au marcat: V. Urdea 23 - Bărăgan 7, Cernea 13, Nichifor 18
Arbitru: Focșeneanu Răzvan (Breaza)

Precizia: D. Voinea - Cîrstei, Soreanu, Cazan, Brînzea - Bădărău, M. Dumitru, Cojocaru, - - V. Urdea, Șovăială. Au mai jucat: Herăscu, Constantin, Ad. Pavel, Fl. Voinea, A. Dumitru, Pădurice, Nica, Ionescu, Basma. Antrenori: Vasile Cornel, Istrati Robert.

Unirea: D. Şandru - A. Stoica, Neagu, B. Şandru, Zecheru - Bica, Bărăgan, Lambă, Cernea - Nichifor, Ciobanu. Au mai jucat: T. Ionescu - Dorişor, D. Ciobotaru, Coman, Fl. Stoica, Ungureanu, Negotei. Antrenori: Plăvache Costin, Pălănceanu Marius.

Jocul s-a desfășurat destul de greu, datorită stratului gros de zăpadă. Cu toate acestea, Unirea a luat în primele 20 de minute 3 goluri în avantaj, prin reușitele lui Bărăgan (șut de la 16 metri), Cernea (reluare din voleu de la 11 metri) și Dorișor (șut din 7 metri). Brezenii au reușit să înscrie prin V. Urdea (reluare frumoasă cu capul din 7 metri), toate golurile fiind marcate în prima repriză, scorul final fiind de 3-1 pentru Unirea Câmpina.