Un nou meci de infarct

CS Cornu - Precizia Breaza 3-3 (3-0)
Au înscris: V. Urdea 50 (penalty), Istrati 86, Bădărău 93

Precizia: D. Voinea - Cîrstei, Cazan, Voinea, Brînzea - Ionescu, Cojocaru, Soreanu (c), Bădărău - V. Urdea, Șovăială. Au mai jucat: Herăscu, Istrati, Boroș, Gogă. Rezerve neutilizate: Duricu, Fl. Vasile. Antrenori: Cornel Vasile, Robert Istrati

Arbitri: Gabriel Cojanu - Stelian Mălăroiu, Doru Petre. Observator: George Andrei

Un meci incredibil, o răsturnare de scor extrem de spectaculoasă. Și asta, după o primă repriză absolut...ciudată. Brezenii nu au practicat jocul care se prevedea în prima parte și au fost conduși la pauză cu 3-0, după ce tușierul Doru Petre a anulat un gol al brezenilor la 0-0, pe motiv de offside. La pauză, cei 70 de suporteri brezeni care însoțeau echipa credeau, totuși, într-o răsturnare...
Răsturnare care avea să se producă. În minutul 49, se obținea un penalty just acordat de arbitrul Cojanu, transformat cu precizie de Urdea. A urmat apoi un val de ratări, brezenii lovind bara de nu mai puțin de patru ori, până în minutul 86 când Istrati readucea speranța în sufletele suporterilor, care au încurajat, de altfel, întreg meciul, cu o mare frenezie, echipa noastră. În minutul 93, angajat de Șovăială, Bădărău aruncă în aer tribunele și aduce un punct care părea greu de luat după prima repriză. Mulțumim mult suporterilor noștri și îi așteptăm să ne susțină marți în meciul greu de Cupă din fața CSM-ului din Câmpina.